ŁADOWARKA ŁAMANA

Ładowarka łamana -zastosowanie

Ładowarka w wersji łamanej doskonale sprawdzi się na niewielkich odcinkach drogi oraz na małych placach budowy. Dzięki jej szybkości, zwrotności i łatwości manewrowania możliwe jest bezpieczne przewożenie materiałów, również tych sypkich – na przykład piasku.
Zastosowanie ładowarki łamanej pozwala na uzyskanie dużo szybszego postępu zaplanowanych prac budowlanych niż przy zastosowaniu innych sprzętów tego typu, przy czym w rękach doświadczonego operatora nie ma tu znaczenia rodzaj podłoża, na którym maszyna będzie pracować, jak również warunki atmosferyczne.

Ładowarka łamana – dla kogo?

Nowoczesne modele ładowarek łamanych charakteryzuje możliwość udźwignięcia materiałów ważących nawet kilka ton oraz uniesienia ich na wysokość około 6-7 metrów. Z tego powodu będzie on szczególnie przydatny dla wyspecjalizowanych ekip budowlanych, ale również dla firm zajmujących się pracami remontowymi.
Należy pamiętać, że operator ładowarki musi posiadać niezbędne uprawnienia.

Zalety ładowarki łamanej

Na ładowarkę łamaną warto zdecydować się szczególnie z uwagi na ich zwrotność oraz prędkość. Sprzęt ten może poruszać się z prędkością nawet powyżej 40 kilometrów na godzinę, co jest dużą wartością jak na standardy maszyn budowlanych. To właśnie dzięki temu postęp prac budowlanych oraz remontowych z użyciem tego rodzaju ładowarek zachodzi szybciej, niż przy użyciu innego rodzaju sprzętów.
Dodatkowo istotną kwestią jest ich niska awaryjność. Dzięki braku istotnego ryzyka poważnych awarii, ładowarki łamane mogą być intensywnie użytkowane również przy ciężkich robotach takich jak budowa dróg.
Ponadto wiele modeli ładowarek łamanych posiada duży udźwig, co też korzystnie wpływa na potencjalne możliwości ich wykorzystania do prac budowlanych lub remontowych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Moc silnika

Wybór odpowiedniego sprzętu musi być poprzedzony rzetelnym zapoznaniem się z tematem. W przypadku ładowarek należy pamiętać, że nie zawsze najistotniejszym parametrem będzie ich moc.
Należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób ładowarka ma być użytkowana, do jakiego typu prac. Standardowy zakres mocy silnika, 70-100 KM, będzie odpowiedni dla użytkowników nie planujących eksploatować ładowarki w sposób intensywny – na przykład w celach transportowych. Jeżeli planowane jest właśnie takie użytkowanie sprzętu, warto zwrócić uwagę na moce silnika powyżej 120 KM.

Komfort użytkowania

Wśród używanych obecnie ładowarek łamanych można wyróżnić dwa rodzaje sterowania i regulacji pracy wysięgnika – rozdzielacz oraz dżojstik (elektrohydrauliczny). Pod względem wygody i ergonomii użytkowania zdecydowaną przewagę ma drugi wariant – operator może sterować wysięgnikiem za pomocą jednej ręki i wykorzystywać kilka funkcji na raz, stosując przy tym oszczędne ruchy.
Niestety, rozwiązanie to może się wiązać z wyższymi kosztami napraw w przypadku ewentualnej awarii.

Hydraulika i napęd

Na ładowarkę łamaną mogącą poruszać się z prędkością powyżej 40 km/h warto zwrócić uwagę szczególnie jeżeli planowane jest wykorzystanie jej na odległych od gospodarstwa polach (w przypadku zastosowania w rolnictwie) lub do celów transportowych. Dlatego istotnym elementem, którego parametry należy wziąć pod uwagę są przekładnie mechaniczne lub napęd hydrostatyczny. Dzięki temu drugiemu zmiana biegów w trakcie jazdy staje się płynniejsza i wygodniejsza.
Należy także zwrócić uwagę na wydajność układu hydraulicznego. Wyższa wydajność oznacza szybsze podnoszenie oraz operowanie osprzętem.
Staranny i przemyślany wybór jest najlepszą gwarancją zakupu sprzętu dostosowanego do jego przyszłego wykorzystania, a co za tym idzie – dobrej inwestycji.

Shopping Cart
× Skontaktuj się z nami